top of page

Mecenas Wiesława Borczyk na XXVI Forum Ekonomicznym w KrynicyWspółpracująca z naszą Kancelarią, Mecenas Wiesława Borczyk, była moderatorem panelu, który odbył się na Forum III Wieku w ramach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy. Nad tym czy SREBRNA GOSPODARKA MOŻE STANOWIĆ SZANSĘ ROZWOJU SPOŁECZNEGO I EKONOMICZNEGO REGIONÓW dyskutowali: Pan Wojciech Kozak, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Przewodniczący Małopolskiej Rady ds. Polityki Senioralnej, Pani Marzena Rudnicka, Prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej, Pan Dariusz Rostkowski, Narodowy Bank Polski, Doradca w Departamencie Edukacji i Wydawnictw, Pan Grzegorz Lot, Wiceprezes Zarządu TAURON Sp. z o.o., Pan Janusz Marszałek, Prezes Polskiej Unii Seniorów, Wiceprezes Europejskiej Unii Seniorów, b. Prezydent Miasta Oświęcimia, członek Zarządu Ogólnopolskiego Porozumienia Wspierania Rad Seniorów oraz gość specjalny Pan prof. François Vellas, profesor ekonomii, Prezydent AIUTY - Association Internationale des Universités du Troisième Âge (Międzynarodowa Federacja Uniwersytetów Trzeciego Wieku), Uniwersytet w Tuluzie.


Konkluzje płynące z dyskusji wskazują, iż szansa taka istnieje, bez wątpienia bowiem zauważalny jest wzrost zapotrzebowania na produkty i usługi dedykowane osobom starszym. Część z nich może być produkowane bądź świadczone regionalnie, co niewątpliwie może mieć pozytywne odzwierciedlenie dla lokalnego rozwoju społecznego i ekonomicznego. Szanse na wpływ rozwoju srebrnej gospodarki na dany region potęgować będzie zaangażowanie w tą problematykę lokalnych władz oraz współpraca na polu samorząd terytorialny - biznes.


Srebrna gospodarka stanowi także szanse rozwoju usług w branży SPA i hotelarskiej poprzez ich mariaż z usługami medycznymi, w tym skierowanymi dla osób starszych. Przewiduje się, iż rozwijać się będą hybrydy powstałe na skutek połączenia usług z tych sektorów ze światem medycyny. Jednym z ostatnio prężnie rozwijających się trendów jest powstawanie Medical SPA lub Medi SPA, które poza standardowymi usługami SPA, oferują zabiegi ściśle związane z dbaniem o zdrowie, np. nastawione na rehabilitację, wykonywane przez wykwalifikowanych rehabilitantów i terapeutów pod okiem lekarzy. Połączenie ośrodków świadczących usługi medyczne z wysokiej klasy usługami hotelarskimi jest natomiast szansą na rozwój Medical Hotels.


Zdjęcie zostało udostępnione przez Ogólnopolską Federację Stowarzyszeń UTW. Autorem zdjęcia jest Piotr Droździk.Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
bottom of page